Ubisoft je otkrio ambiciozne planove za zaštitu igrača u Year 11 fazi igre Tom Clancy's Rainbow Six Siege X, fokusirajući se na iskorjenjivanje varanja i rješavanje dugogodišnjeg problema s ulaznim uređajima na konzolama.
Najveća promjena stiže u obliku R6 ShieldGuard Secure Platform sustava. Ova tehnologija koristi Secure Boot protokol i bit će obavezna za novi "Top of the Ladder" natjecateljski playlist. Za igrače to znači drastično manji broj onih koji koriste softverske manipulacije kako bi stekli prednost, jer će sustav provjeravati integritet platforme prije samog pokretanja meča.
Konzolaši konačno dobivaju rješenje za vječnu bitku protiv miša i tipkovnice (M&K). Umjesto pukog pokušaja blokiranja, Tom Clancy's Rainbow Six Siege X uvodi službenu podršku za M&K na konzolama, ali uz ključnu kvaku: igrači koji koriste te periferije bit će automatski prebačeni u PC matchmaking pool. Ovo je elegantno rješenje koje održava fer igru za korisnike kontrolera, dok onima koji preferiraju preciznost miša omogućuje igru protiv sebi ravnih.
Dodatno, MouseTrap sustav dobiva nadogradnju usmjerenu na detekciju spoofing uređaja i makro skripti. Od Year 11, detekcija ovih pomagala rezultirat će izravnim banovima, što je jasan znak da Ubisoft više nema strpljenja za sivu zonu hardverskog varanja.
Što se tiče sigurnosti računa, aplikacijska dvofaktorska autentifikacija (2FA) postaje obavezna za pristup Ranked modulima i Marketplaceu. Govoreći o Marketplaceu, on ostaje privremeno zatvoren nekoliko mjeseci dok se implementiraju poboljšani sustavi za detekciju prijevara, osiguravajući da trgovina skinovima bude sigurna za sve korisnike.
